Pracuj w grupie, aby stworzyć świetną ankietę online

Badania rynkowe

Pracuj w grupie, aby stworzyć świetną ankietę online

 

Nieważne, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą. Bez względu na to, ile ankiet już stworzyłeś, zawsze znajdzie się moment, kiedy nie będziesz czegoś pewien. Warto mieć możliwość spojrzenia na ankietę przez inną osobę, bo to nowe spojrzenie może zadecydować o sukcesie lub porażce.

 

Zweryfikuj swoje pomysły z innymi

 

Czasami musimy po prostu przeanalizować nasze podejście z kimś innym, aby dojść do ostatecznego etapu.  Jeśli nie jesteś pewien, jak sformułować pytanie, albo jaką logikę zastosować w pewnych obszarach ankiety, możesz rozważyć dodanie komentarza do własnej ankiety online, aby zweryfikować swoje pomysły. Zadając respondentom pytania typu: "Czy to było dobre pytanie, czy mogłem/am użyć innego formatu pytania?" lub "Czy moja logika pomijania zaprowadziła Cię we właściwe miejsce? - możesz uzyskać naprawdę wartościowe i interesujące informacje zwrotne. Aby uzyskać odpowiedzi, których potrzebujesz, spróbuj wysłać link do swojej ankiety do jak największej liczby osób, w tym współpracowników, przyjaciół i członków rodziny. Jeśli posiadasz konto na platformie SurvGo™, służącej do przeprowadzania badań internetowych, możesz w kilku prostych krokach sprawdzić i przetestować swoją ankietę z innymi.

 

Dopracuj projekt i sformułowania

 

Jeśli jesteś organizacją z wieloma specjalistycznymi działami, możliwość współpracy z osobami, które posiadają odpowiednie umiejętności może sprawić, że Twoja ankieta online będzie na właściwym poziomie dużo wcześniej. Od projektantów graficznych po zespół piszący treści. Niezależnie od tego, czy chcesz zmaksymalizować wpływ i zainteresowanie respondentów projektem ankiety, czy też zoptymalizować ilość i jakość odpowiedzi dzięki najlepiej sformułowanym pytaniom, będziesz chciał zaangażować tych specjalistów na odpowiednich etapach tworzenia ankiety online. Staje się to jeszcze bardziej istotne, jeśli jesteś organizacją, która musi tworzyć ankiety częściej, niż zwykle.

 

Przyśpiesz i popraw jakość analizy danych

 

Podczas gdy współpraca z innymi pomoże Ci zbudować bardziej efektywną ankietę i wygenerować lepszy współczynnik odpowiedzi, najlepszą ankietę osiągniesz tylko wtedy, gdy będziesz w stanie efektywnie zinterpretować wyniki i w rezultacie podjąć sensowne działania. Podobnie jak w obszarach projektowania i treści, niektórzy ludzie będą mieli lepsze zdolności analityczne niż inni, więc kimkolwiek są te osoby w Twojej organizacji, będziesz chciał je zidentyfikować i zaangażować, jak tylko zaczną napływać wyniki. Program do przeprowadzania badań online – SurvGo™ -  ułatwia przeglądanie i analizowanie danych w czasie rzeczywistym lub w dowolnym okresie czasu, jak również eksportowanie i udostępnianie wyników raportu w różnych formatach do głębszej analizy. Pozwoli to zaoszczędzić czas, gdyż nie trzeba samodzielnie opracowywać różnego rodzaju grafów, tabel oraz wykresów.

Twoja zdolność do pozyskiwania wartościowych informacji zwrotnych, na podstawie których będziesz w stanie podjąć konkretne działania, zależy od tego, czy wygenerujesz świetną ankietę. Dlatego tak ważne jest, abyś jak najwcześniej zaangażował odpowiednie osoby i efektywnie współpracował z nimi na wszystkich etapach tworzenia ankiety online, jej dystrybucji, zbierania danych, raportowania i analizy danych, jeśli chcesz zmaksymalizować sukces badania. Pamiętaj, aby przeprowadzając badania internetowe konsultować się z innymi.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
W jaki sposób mogę uzyskać wartościowe informacje zwrotne od innych osób?

Możesz dodać komentarze do swojej ankiety online i zapytać respondentów o opinię na temat formułowanych pytań czy logiki ankiety.

Dlaczego warto współpracować z różnymi specjalistami przy tworzeniu ankiety?

Współpraca z osobami o różnych umiejętnościach, takimi jak projektanci graficzni czy zespół piszący treści, może podnieść jakość ankiety i zwiększyć zainteresowanie respondentów.

Jak program SurvGo™ ułatwia analizę danych zebranych w badaniu online?

SurvGo™ umożliwia przeglądanie i analizowanie danych w czasie rzeczywistym, eksportowanie i udostępnianie wyników raportu w różnych formatach, co oszczędza czas i ułatwia głębszą analizę wyników.

badania rynkoweankiety onlinetworzenie ankietybadania online